AKF

NOWOŚCI W KLUBIE

Łaziska w obiektywie
Amatorski Klub Filmowy przy MDK w Łaziskach Górnych istnieje dopiero od roku. Ma na swoim koncie już dwa ukończone filmy krótkometrażowe. Pierwszy - wyróżniony na ostatnim festiwalu filmu amatorskiego w Łaziskach obraz najmłodszych członków klubu Dawida Starzycznego, Damiana Nogi i Mariusza Wycisło - "Jesienne pocztówki" jest impresją filmową o przemijającym czasie. Drugi film, zrealizowany przez Henryka Latuska i Wojciecha Szwieca "Przestroga Utopca", jest obrazem odchodzącego w zapomnienie górniczego śląska i metafizyczną przestrogą przed skutkami zamykania kopalń. Zdjęcia do tego filmu były kręcone głównie w Łaziskach Średnich oraz na Wierzysku. W jego realizację zaangażowany był cały zespół AKF Łaziska. Film był już wyświetlany na festiwalu w naszym mieście, gdzie zdobył Łaziskie Liście dla najlepszego filmu w powiecie mikołowskim.
W tym roku "Przestroga Utopca" zakwalifikowała się na XI Międzynarodowy Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych "Kochać człowieka" w Oświęcimiu - jeden z najbardziej prestiżowych festiwali filmów amatorskich w Polsce. Do konkurencji stanęły filmy z min. z Belgii, Niemiec, Rosji, Włoch i Izraela." Już sama kwalifikacja do przeglądu na tym festiwalu jest dla nas dużym sukcesem Z pośród 78 nadesłanych filmów do konkursu zakwalifikowało się jedynie 46. W śród nich film z Łazisk " – Powiedział instruktor AKF Henryk Latusek. Festiwal odbywa się na przełomie stycznia i lutego.
K.SZ
Dodał: -=deX=-, dnia 28.01.2004, 22:16 komentarze [5]

[skomentuj] [wróć do newsów]

Munira JamalHamida's thoughts, citreavity and most of all her impressive pieces of art have always been a great source of inspiration for me. I feel most fortunate to have her in my life and wish her every success in all her present and future endeavours.
gYsvhkkNLZNHg 25.08.2012, 05:46

25.08.2012, 05:46